HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ


’Sevgi ve Saygı İle Engelleri Kaldırıyoruz’’ sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolda 13 yaşından itibaren bütün engelli ve palyatif durumdaki yaşlı bireylerimize kucak açmaktayız. Bizim için önemli olan kuruluşumuz içerisinde aile sıcaklığını hissettirmek, kaliteli yaşam standartlarına sahip olarak yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmaktır. Özel SADIKOĞLU BAKIM Merkezi Ailesi olarak 2021 yılında da tüm özen ve kalitemizle siz ve sevdikleriniz için çalışmaya devam ediyoruz. ‘’Müşterek yaşamlarımızda sizler biyolojik bizler ise kalbiyolojik aileleriyiz.”
Mihriban SADIKOĞLU Sorumlu Müdür

  • Zihinsel Engelli Bakım Hizmeti; Engelli bireyler için güvenli, konforlu yaşam ve bakım merkezi olarak öncelik Balıkesir olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam ediyoruz. Zihinsel Engelli Bakım
  • Zihinsel Engelli Palyatif Hizmeti; Türkiye’nin ilk engelli palyatif bakım merkezi olarak bakıma muhtaç sevdiklerinizin evde bakımını gerçekleştirme imkanı bulamadığınızda yanınızdayız.
  • Mental Retardasyona Bağlı Yaşlı Bakım Hizmeti; Özel bakım ve gözetim desteği duyan ileri yaştaki bireyler için yaşamlarını “aktif yaşlanma” süreci içerisinde sağlık ve rutin bakım hizmeti sunuyoruz.
  • Özel SADIKOĞLU Sosyal İzolasyon Merkezi/ İzolasyon Hizmeti


BAKIM HİZMETİ

Kendinizi çaresiz hissettiğiniz anlarda Sadıkoğlu Bakım Merkezi olarak siz ve sevdikleriniz için yanınızdayız. Temelini güven, konfor ve kaliteden alan hizmet anlayışımız ile misafirlerimize yuvanızın sıcaklığını, konforunu sunmak için sevgi ve saygı anlayışımızla çalışıyoruz.

Mental Retardasyona Bağlı Yaşlı Bakım Hizmeti

“Hayat yeni yuvanızda yeniden başlıyor.”
Aileler gerek değişen yaşam şartları, gerekse uzayan yaşam ömrü ileri yaştaki büyüklerimizin bakımı konusunda bizi zaman zaman çaresiz bırakabiliyor. Evde değişen yaşam şartları gerekse pandemi döneminde kronik rahatsızlıkları olan anne-babalarımızı aynı ev içerisinde izole etmenin mümkün olmaması sebebiyle onları virüsten korumak için ayrı bir yerde bakımlarının yapılması gerektiği ortaya çıktı. Özel bakım ve gözetim desteği duyan ileri yaştaki bireyler için yaşamlarını “aktif yaşlanma” süreci içerisinde sağlık ve rutin bakımlarının özenle yapılabileceği mekanlar sunuyoruz.

Zihinsel Engelli Bakım ve Zihinsel Engelli Palyatif Bakım

Engelli bireyler için güvenli, konforlu yaşam ve bakım merkezi olarak öncelik Balıkesir olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermeye devam ediyoruz. Özel Sadıkoğlu Bakım Merkezi engelli sevdikleriniz için yanınızdayız. Bakıma muhtaç engelli bireyler için uzman personelimizle 7/24 hizmet veriyoruz. Türkiye’nin ilk engelli palyatif bakım merkezi olarak bakıma muhtaç sevdiklerinizin evde bakımını gerçekleştirme imkanı bulamadığınızda yanınızdayız. Hemşirelerimiz, sosyal hizmet uzmanımız, psikologlarımız ile gerek fiziksel gerekse psikososyal her türlü destek verilmektedir. Uzman bakım personelimiz rutin bakımları, beslenmeleri konusunda her şeyi yapmaktadır.


SAĞLIK TAKİBİ HİZMETİ

“Sevdiklerinize gözümüz gibi bakıyoruz.”
Özel SADIKOĞLU Bakım Merkezi’nde kalan yaşlı ve engelli bireylerin her türlü sağlık hizmeti konusunda uzman eğitimli personeli ile sevdiklerinizin misafirlerimizin sağlığı 7 gün 24 saat takip edilmektedir. Sevdiklerinizin sağlık takibi düzenli olarak yapılmaktadır. Merkezimizde sağlık hizmetinin temel amacı, misafirlerimizin gerek bedensel, gerekse zihinsel olarak sağlık içinde yaşamaları ve hayatlarının her anından keyif alabilmeleri..PSİKOSOSYAL DESTEK

Merkezimizde kalan misafirlerimizin sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar ile düzenli görüşmeleri yapılmaktadır. Aynı zamanda uzmanlarımızın rehberliğinde ve gözetiminde düzenlenen sosyal aktiviteler ve etkinlikler bireylerin gelişimlerine olumlu yönde katkıda bulunmaktadır.


SOSYAL AKTİVİTELER

Bol aktiviteli canlı bir hayat .Özel günler asla unutulmaz. Psikososyal servis rehberliğinde dolu dolu günler


BESLENME

“Sağlıklı hayat, sağlıklı beslenmeden geçer!”
Sağlıklı beslenme ilkesine göre hizmet veren bakım merkezimizin mutfaklağının temel hedefi ise misafirlerimize ev yemeği lezzeti ve kalitesini sağlayabilmek. Doktor tarafından özel bir diyet uygulaması istenen bireyler için önerilen listelere göre yemek hazırlanmaktadır.

BİZ KİMİZ?

Özel SADIKOĞLU Bakım Merkezi olarak Balıkesir’de, 2019 yılında faaliyete geçerken amacımız; engelli bireylerin ve yaşlıların öncelikle insan onuruna yakışır şekilde bakımına, beslenmesine, korunmasına, becerilerinin geliştirilmesine ve sosyal hayata uyumuna ilişkin bakım hizmeti sunulması için çalışmaya her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumunuzda hangi hizmetleri alabiliriz?

Kendinizi çaresiz hissettiğiniz anlarda Sadıkoğlu Bakım Merkezi olarak siz ve sevdiklerinizin yanınızdayız. Temelini deneyim, bilgi, güven ve kaliteden alan hizmet anlayışımız ile misafirlerimize yuvanızın sıcaklığını, konforunu sunmak için sevgi ve saygı anlayışımızla hizmet sunuyoruz. -Hizmetlerimiz

Yatağa bağlı engelliler için bakım hizmetiniz var mı?

Evet var. Merkezimizde palyatif hastalar için uzman personel gözetiminde 365 gün 24 saat bakım hizmeti sunulmaktadır. -Hizmetlerimiz

"Ben ölünce engellim ne olacak" kaygısı yaşayanlar için çözüm sunuyor musunuz?

Bakım Merkezi olarak bu endişe ile yaşayan engelli bireye sahip ebeveynlerin bu kaygısını gidermek için yola çıktık. Merkezimizde 13 yaşından itibaren tüm zihinsel engelli bireyler için bakım ve palyatif bakım hizmeti sunulmaktadır. -Hizmetlerimiz

Merkezinizde kaç yaş grubundan itibaren hizmet sunulmaktadır?

Zihinsel engelli bakım hizmetini 13 yaşından itibaren bir üst sınır olmaksızın sunuyoruz. Mental retardasyona bağlı yaşlı bakımında da bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sosyal İzolasyon Merkezimiz her yaş grubundan kişiye pandemi döneminde "karantina" ve "sosyal izolasyon" hizmeti sunmaktadır.