Sosyal İzolasyon Merkezimiz

SOSYAL İZOLASYON HİZMETİ NEDİR?

Sosyal İzolasyon Binamız Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın emri ile Mart 2020’de pandemi sürecinde hizmete girmiştir. 14.04.2020 tarihinde ise hasta kabullerine başlamıştır.

Sosyal izolasyon kuruluşumuz;

  • Hastanelerde farklı rahatsızlık nedeni ile tedavi görmüş olup taburcu olan sağlıklı yaşlılarımıza,
  • Evde yalnız kalmak zorunda kalan, bu durumdan dolayı mağduriyet yaşayan yaşlılarımıza,
  • Ailesi ile beraber yaşayan ev halkı tarafından virüs bulaş riski taşıyan yaşlılarımıza,
  • Huzurevi, kadın sığınma evi, engelli bakım merkezleri gibi toplu olarak yaşanan yerlerden kurum dışına çıkarak geri dönemeyen kişilere,
karantina sürecinde bakımlarına, beslenmelerine, korunmalarına, becerilerinin geliştirilmelerine ve sosyal hayata uyumlarına ilişkin 7/24 hizmet vermektedir.


Sosyal İzolasyon Kuruluşumuzda Bir Gün
Sosyal İzolasyon Kuruluşumuzda hizmet vermekte olduğumuz bireylerimizin günlük yaşam akışları sabah 06.00 itibari ile başlamaktadır. Bireylerimiz uyandıktan sonra yataklarından kalkıp pijamalarını çıkartıp kahvaltıları için hazırlanmaktadırlar. Saat 09.00 ile bireylerimizin bir gün öncesinden ihtiyaçları belirlenerek ertesi güne bireylerimizin ihtiyaçları hazır olmaktadır. Kuruluşumuzda hizmet almakta olan bireylerimiz kendilerine ait tek kişilik odalarında zamanlarını geçirmektedir. Görev yapmakta olan temizlik personelimiz saat 10.30’a temizliklerini bitirmektedir, devamında gün içerisinde bireylerimizin tüm hijyenlerini en üst düzeyde tutmaktadırlar. Hasta bakım personelimiz bireylerimizin tüm öz bakımları ile birebir ilgilenmektedir.

Bireylerimiz 12.00’da öğle yemeklerini yemektedirler. Saat 13.00’a kadar öğle yemekleri devam etmektedir. 13.00’dan sonra bireylerimiz kitap okumakta, radyo dinlemekte, günlük gazetelerde çıkan haberlerden haberdar olmak istemektedirler. Günlerinin çoğunu akşam yatak saatlerine kadar birebir gerçekleştirdikleri etkinlikler ile geçirmektedirler. Saat 18.00 ile akşam yemekleri başlamaktadır. Saat 19.00’da yataklarına geçiş olmaktadır. Yataklarına geçiş süreçlerinde diş fırçalama, temiz pijamalarını giyme, hemşirelerimiz dahilinde ilaçlarının içerilmesi şeklinde günlerini tamamlamaktadırlar.

Haftanın altı günü rehabilitasyon süreçleri olmaktadır. İzolasyon kapsamında bireysel görüşmeler dahilinde değerlendirilmektedirler.

BİZ KİMİZ?

Özel SADIKOĞLU Bakım Merkezi olarak Balıkesir’de, 2019 yılında faaliyete geçerken amacımız; engelli bireylerin ve yaşlıların öncelikle insan onuruna yakışır şekilde bakımına, beslenmesine, korunmasına, becerilerinin geliştirilmesine ve sosyal hayata uyumuna ilişkin bakım hizmeti sunulması için çalışmaya her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumunuzda hangi hizmetleri alabiliriz?

Kendinizi çaresiz hissettiğiniz anlarda Sadıkoğlu Bakım Merkezi olarak siz ve sevdiklerinizin yanınızdayız. Temelini deneyim, bilgi, güven ve kaliteden alan hizmet anlayışımız ile misafirlerimize yuvanızın sıcaklığını, konforunu sunmak için sevgi ve saygı anlayışımızla hizmet sunuyoruz. -Hizmetlerimiz

Yatağa bağlı engelliler için bakım hizmetiniz var mı?

Evet var. Merkezimizde palyatif hastalar için uzman personel gözetiminde 365 gün 24 saat bakım hizmeti sunulmaktadır. -Hizmetlerimiz

"Ben ölünce engellim ne olacak" kaygısı yaşayanlar için çözüm sunuyor musunuz?

Bakım Merkezi olarak bu endişe ile yaşayan engelli bireye sahip ebeveynlerin bu kaygısını gidermek için yola çıktık. Merkezimizde 13 yaşından itibaren tüm zihinsel engelli bireyler için bakım ve palyatif bakım hizmeti sunulmaktadır. -Hizmetlerimiz

Merkezinizde kaç yaş grubundan itibaren hizmet sunulmaktadır?

Zihinsel engelli bakım hizmetini 13 yaşından itibaren bir üst sınır olmaksızın sunuyoruz. Mental retardasyona bağlı yaşlı bakımında da bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Sosyal İzolasyon Merkezimiz her yaş grubundan kişiye pandemi döneminde "karantina" ve "sosyal izolasyon" hizmeti sunmaktadır.